رئیس جمهوری افغانستان با مسؤول روابط خارجی اتحادیۀ اروپا دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز جمعه 8 ژوئیه، با خانم فدریکا موگرینی مسؤول روابط خارجی و نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا دیدار نمود.

در این دیدار که در وارسا پایتخت پولند انجام شد، طرفین در زمینه‌های مختلف از جمله حل مشکلات مهاجرین افغان، آمادگی‌ها برای نشست بروکسل و دیگر مسائل بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش خبرگزاری باختر، اشرف غنی پیرامون تطبیق پروژه‌های بزرگ اقتصادی کشور، اعمار بندها، حقوق زنان، همکاری‌های اقتصادی و تبدیل افغانستان به چهارراه آسیا به خانم موگرینی معلومات ارائه نمود.

نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا، تلاش‌ها و دستآوردهای حکومت وحدت ملی را در بخش‌های مختلف قابل قدر دانسته، گفت که تلاش‌های حکومت وحدت ملی در عرصه های تأمین امنیت، حقوق زنان، تطبیق پروژه‌های بزرگ اقتصادی، افغانستان را در محراق توجه و اعتماد جامعۀ جهانی قرار داده است.

خانم موگرینی از آمادگی‌های نشست بروکسل به منظور تجدید همکاری‌های اقتصادی با افغانستان یاد نموده، اظهار امیدواری کرد که متحدین بین‌المللی افغانستان در این نشست بر همکاری‌های شان با این کشور تجدید تعهد نمایند.

وی گفت، قرار است که یک شب قبل از برگزاری نشست بروکسل، در خصوص پیشرفت‌های افغانستان و منطقه و موضوعات مرتبط بحث‌های همه جانبه صورت گیرد.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در این دیدار، نقش کشورهای منطقه را در چنین بحث‌ها به ویژه در عرصۀ پیشرفت‌ها، دستآوردهای افغانستان، همکاری‌های اقتصادی، پروژه‌های انکشافی و فرصت‌های موجود مهم و ارزنده توصیف نمود.

نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا، با اشاره به مشکلات مهاجرین افغان در کشورهای مختلف جهان گفت، باید به مشکلات مهاجرین افغان مجرای قانونی و راه‌حل‌های دائمی جستجو گردد.

رئیس جمهور افغانستان گفت، اگر کشور یونان مهاجرین افغان را بگونۀ گروهی اخراج نماید، این کار بر مشکلات مهاجرین افغان می‌افزاید و باید در این زمینه یک پلان منظم ترتیب و مورد تطبیق قرار گیرد.

غنی از مسؤول روابط خارجی و نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا خواست که با توجه به وضعیت افغانستان، در راستای حل مشکلات مهاجرین افغان همکاری همه جانبه صورت گیرد.

داکتر عبدالله عبدالله با تأیید سخنان غنی گفت، همکاران بین‌المللی و متحدین افغانستان با درنظرداشت شرایط موجود، باید به مشکلات مهاجرین افغان راه‌حل‌های اساسی را جستجو نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size