فائزه هاشمی با پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شد

پس از گذراندن ۶ ماه حبس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فائره هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران با پایان دوره محکومیتش امروز سه شنبه ۱۹-۳-۲۰۱۳ از زندان اوین آزاد شد.


عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران یکشنبه گذشته گفته بود که فائزه هاشمی پس از پایان دوره محکومیتش از زندان آزاد خواهد شد.


فائزه هاشمی که از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش ماه حبس محکوم شده بود. او شامگاه ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۲ برای اجرای دوران محکومیت ۶ ماهه، بازداشت و روانه اوین شد.


فائره هاشمی در دوره گذراندن محکومیت خود در یک نوبت به زندان انفرادی انتقال یافت و به او اتهام های جدید تفهیم شد.


به دنبا تنش ها در بند ۳۵۰ زندان اوین که زندانیان سیاسی مرد در آن مستقر هستند، طی هفته ی گذشته، زندانیان سیاسی زن این زندان در حمایت از آن ها و همچنین در اعتراض به نابسامانی های بند زنان دست به اعتراضاتی زدند که در پی آن برای فائزه هاشمی به اتهام “توهین به رهبری” و اخلال در نظم زندان” پرونده جدید تشکیل شده است. همچنین وی به سه هفته انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین و ممنوعیت از ملاقات محکوم شد.


از سویی در روزهای اخیر منابع خبری اعلام کردند که فائره هاشمی تصمیم گرفته است با وجود اتمام دوران محکومیتش، مراسم تحویل سال نو را در کنار سایر زندانیان زن در زندان اوین سپری کند. در صورت صحت این خبر به نظر می رسد مسئولان اجازه ادامه حضور فائزه هاشمی در زندان را نداده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید